PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY A BIM

Redakcja Aktualności

Dlaczego BIM dla architekta to dobry wybór? Przede wszystkim projektowanie architektury wnętrz bądź budynków będzie rzetelniejsze, a stworzony projekt bardziej innowacyjny, a także charakteryzujący się wysoką konkurencyjnością na rynku. Wybierając narzędzie do projektowania, warto wziąć pod uwagę technologię BIM, która zapewnia szeroką gamę zalet dla architekta.

Jakie możliwości daje BIM dla architekta?

Pierwszym krokiem w procesie projektowania w technologii BIM jest stworzenie modelu 3D, posiadającego każdy element i szczegół, który pojawi się w rzeczywistym obiekcie. Projekt, dzięki temu będzie dokładnym odzwierciedleniem przyszłej inwestycji. Model 3D jest wykorzystywany przez zespół ekspertów z różnych branż, jako źródło gromadzenia danych do obliczeń, w tym również kosztów.

Jaki program do wnętrz i architektury?

ARCHline.XP to oprogramowanie do projektowania architektonicznego BIM z funkcją projektowania wnętrz. Jest to rozwiązanie stawiające na bardzo wysoki standard oraz jakościowe projekty. Program do wnętrz i architektury ARCHline.XP wyposażony jest w wiele przydatnych narzędzi oraz funkcji, ułatwiających efektowne projektowanie architektury.

Technologia BIM oraz możliwość tworzenia wizualizacji i projektów wnętrz to duża zaleta tego programu. Konstruowanie oryginalnych obiektów i przestrzeni, a także obszerna biblioteka wyposażona w zróżnicowane elementy pozwala na tworzenie unikalnych koncepcji oraz realistycznych wizualizacji. Bim dla architekta to rozwiązanie, niosące wiele korzyści dla jego pracy, więc warto zainwestować w odpowiedni program do wnętrz i architektury.

Głównymi cechami oprogramowania ARCHline.XP są m.in. automatyczne wymiarowanie rzutów budynków oraz automatyczne dostosowanie się do zmian nanoszonych w projekcie, intuicyjny pasek narzędzi, a także łatwy eksport i import plików. Poza tym program zawiera wiele pomocnych funkcji, jak projektowanie na warstwach znanych z CAD 2D, zapewniające drobiazgowe i operatywne zarządzanie elementami oraz ich widocznością na arkuszach wydruku bądź projekcie.